Chlorella                          

Tato jednobuněčná sladkovodní řasa je nejbohatším zdrojem chlorofylu a současně betakarotenu, zinku a také bílkovin na Zemi. Obsahuje i nenasycené mastné kyseliny, měď, železo, vápník a draslík, fosfor a hořčík.

Tato kombinace pravděpodobně dokáže nejenom nepřímo stimulovat buněčnou imunitu příjemce, ale také působit jako velmi účinný antioxidant.

Kromě toho je významným přírodním prostředkem detoxikace těžkých kovů a jedovatých chemických látek. Na chlorofyl se váže např. olovo, rtuť dokonce i PCB a další jedy a to výměnou za hořčík.

Kombinace nukleotidů a aminokyselin obsažených v chlorelle je skutečně účinná při regeneraci tkání a krvetvorby. Podporuje regeneraci sil a vzbuzuje pocit energie. Pomáhá proti zácpě a nadýmání.

V průběhu léčby onkologických onemocnění má ochranný vliv na organismus.

Použití: při poruchách imunity a s ní spojené opakované záněty, prevence a ochrana při onkologických onemocnění, prevence vzniku metastáz, léčba ran, léčba paradentózy, protivirová terapie, podpora léčby vnitřních orgánů (játra, slinivka), detoxikace, ekzémy, opary, akné, zvýšená hodnota LDL cholesterolu, vysoký krevní tlak.

Jednoduše řečeno, každý má něco, co mu chlorela dokáže zlepšit.

Dávkování: Doporučuje se pravidelné užívání denně 20 tablet pro ženy, 30 tablet pro muže.

Co je důležité vědět: Nikdy se nemůžete PŘEDÁVKOVAT A CHLORELLA NEMÁ ŽÁDNÉ NEŽÁDOUCÍ ÚČINKY.

V případě, že je člověk ve stresu nebo nemocný, zvýšíme dávkování tak, aby stolice zezelenala. Protože to znamená, že je v těle dostatek chlorofylu a tělo si ho dovolí vyloučit. U vážných stavů nemusí stolice zezelenat ani po 70 tabletkách a naopak, čím je tělo zdravější třeba u dětí – stačí i 5 tablet. Kontrolkou správného dávkování je tedy zelená stolice.

O chlorelle je na netu spoustu informací.

http://www.jajsem.com/chlorella-101-co-potrebujete-vedet-o-tomto-vyzivnem-superfood/

http://slunecnyzivot.cz/2013/06/uzdravujici-zelene-potraviny/

Přidat komentář